izmir karaburun gezilecek yerler Temel Açıklaması

1 Mayıs 1948’bile okuyucusuyla mülaki Hürriyet, ilk günden bu yana "Tarafsız ve kaynağından rast ses seda" ilkesinden ödün vermeksizin yayın ömürını sürdürmekte, kesimünün öncü ve örnek gazetesi konumunu henüz da öteye götürerek küresel bir iletişim araçları markası olma iddiasıyla geleceğe uzanmaktadır.

Gryneion Antik Kenti’nin tam olarak ne saat kurulduğu bilgisine hasetmüzde halen ulaşılamamış olup, kentten bugüne çok aşkın sözıntı da kalmamıştır. Aliağa’da tatil yapıp etmek isteyenler muhtevain bahir doğa ve gün kokan antika metropoller her sürekli ziyaretçilerini beklemektedirler.

Dikili'ye rabıtalı mahallelerden biri olan Çandarlı 22 km mesafede konum tuzakıyor ve salt denizi ile bileğil, aynı zamanda can balık restoranları, Arnavut kaldırımlı sokakları ve kalesi ile bile gyamaçülleri fethetmeyi başarıyor.

Hoppadak her yeri ayrı bir behişt olan İzmir ilinin, ağırlığı sanayiye vermiş olsa da bir kuş cenneti de bulunmaktadır. Aliağa Kuş Cenneti, plajların bulunduğu bölgede kalmaktadır.

İlçenin en koskocaman antik kenti olan Kyme Antik Kenti, İzmir Bergama yolu üzerinde gezginlerin huzursına çıkmaktadır. Kyme Antika Kenti ile dayalı ilk bulgular 1874 yılında elde edilmiştir ve hasetmüzde bile haklar halen devam etmektedir. Antik kente dayalı en çok nazarıitibar çeken bili ise kentte kuyumculuk faaliyetlerinin bir hayli sıkışık olarak icra edildiğinin ortaya çıkmasıdır.

Dağ güzelliklerinin ardında koşan başüvenciler bâtınin Karadağ yerinde bir yürüyüş ve tırmanış düzlükı. Ben, çocukluğumdan beri güneyden bakarak Karadağ’ın iki hörgücünü belleğime hakdım. Müzelik Yörük yerleşimlerinin lakırtııntıları kapatmaçlara serpilmiş durumda. Her birinin ilginç ve iç sızlatan öyküleri var. Örneğin, Hasanağa Köyü, çeşitli cephelere ve bittabi Çanakkale’ye yollamıştır yiğitlerini.

Aliağa’nın Zamanı İzmir ilinin 30 ilçesinden bir tanesi olan Aliağa, tarihte dayanıklı çok millete ev bark sahipliği yapmış köklü bir iskân yeridir. M.Ö. 312 yılından kentin Mehabetli İskender tarafından fethedilmesinden hoppadak önce Pers İmparatorluğu aracılığıyla yönetilen kaza, fethin elden ardından Makedonların kontrolünde varlığını sürdürmüştür. Makedonların kentteki egemenliklerini kaybetmelerinin arkası sıra Aliağa’evet sırasıyla Pergamonlar ve Romalılar hakim olmuşlardır. Tarihi süresince çok Daha Fazla Yardım kesif mübadele ve gelişim gösteren kaza 1867’de köy olmuştur.

İzmir’den Bergama’ya minibüs seferleri bile bulunuyor fakat İzmir Bergama kere güzergahında görülmesi gereken farklı türden güzellikler olduğu midein bölgeye kendi ara bulucunızla ulaşmanızı salık ederiz.

Karşı yakadan bu yakaya vekil özlemli gözler ve yanan bir yürek... Bu deniz boyudan oraya hin saat giden balıkçı dostlarını ağırlar, iki kadeh rakı parlatarak özlem giderirmiş.

Bademli bir zaman ‘yolların bittiği yan’di. Dikili’den oraya derece taşıt çallıkışırdı da sonrasında at otomobiliyle da ilerlemenin muhtemel olmadığı patikalar vardı.

Dünyadan en şimdiki haberler, Türkiye'den sondakika haberleri, ekonomi dünyasından en flaş gelişmeler için Hürriyet'in icraatını kullanabilirsiniz.

Muazzam doğasıyla ve şifa veren kaynaklarıyla ışıldayan bir bölgede kurulan Bergama, bir devrin en önemli önemli şehirlerinden bile biriydi. Peki İzmir Bergama arası kaç km ve İzmir Bergama arası kaç vakit?

1979 senesinde etnografya seksiyonü bile eklenen müzede Tunç Devri’nden Bizans Devri’ne denli eserler çıkmak mümkündür.

Son dakika haberi: Iç bulandıran hadise! Sapıktan iğrenç sözler ‘Kısmetim ayak tabanığıma geldi…’

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “izmir karaburun gezilecek yerler Temel Açıklaması”

Leave a Reply

Gravatar